Kendinizden biraz bahseder misiniz?

Selam, ben Lilly. Amerika doğumluyum. 2008’e kadar orada yaşadım. 2008’den beri Türkiye’de yaşıyorum. Çocukluğumdan beri resim hayatımın hep bir parçasıydı. Mutfak merakım da aile restoranımızda yardım ederken oluşan bir tutkudur. Oradayken üniversiteyi Seramik üstüne okudum. Türkiye’ye yerleştikten sonra da öğrenmeye devam ettim. Mutfak sanatları okuluna gittim. Fotoğrafçılık kursuna katıldım kısa bir dönem. Sanırım el işçiliği anneden kıza geçen bir merak bizde. Annemden dolayı tanıştım ahşap yakma sanatıyla, yapılışının eğlenceli görünmesi ve hocamızın yaratıcılığı ile ben de kendimi bu dünyanın içinde buldum. Kendi zevkim olan dövme ve fantastik tarz ile ahşap yakma gibi eski bir sanatı birleştirip günümüze taşımak benim için büyük bir keyif ve bunu paylaşmak istiyorum.

İlk elde yaptığınız ürün neydi? Neden ve nasıl yaptınız?

Dört yaşından beri resim çiziyorum. Okulda hafta sonu pastel boyalarla resim derslerine giderdim. Sonrasında da aldığım eğitim el işçiliği ve mutfak üzerine oldu. O yüzden hep bu işin içindeydim diyebilirim.

Size ilham veren nedir? Fikirlerinizi nasıl buluyorsunuz?

Biraz önce de bahsettiğim gibi, dövme desenleri, fantastik öğeler her zaman ilgimi çektiği için fikirlerim genelde bu konular üzerine oluyor. Ağırlıklı olarak kuru kafa içeren desenler ilk gözüme çarpanlar olur. Sanırım gelişmeye açık olmam ve mükemmeliyetçiliğim yüzünden hep “daha iyisini nasıl yaparım, bu ahşapta nasıl durur, bu tarz bir çalışmayı bir şekilde siyah-beyaz nasıl uygularım?” gibi sorular bana ilham veren şeyler oluyor.

En sevdiğiniz materyal nedir?

Özümde resim yapmayı sevdiğim için aslında çalıştığım tüm materyalleri seviyorum. Ama sanırım seramik, kağıt, tuval ve ahşap içerisinde favorim ahşap. Çünkü bana, birden fazla teknikle çalışılarak daha yaratıcı hissettiren materyal ahşap.

El işi ürünleri satmak için tavsiyeniz var mı?

Pazarlama, çok kuvvetli olduğum bir konu değil. O yüzden verebileceğim en doğru tavsiye, iyi işler ve güzel iletişimler ile siz de size yardımcı olabilecek doğru insanları bulabilirsiniz.

Kreatif işler dışında neler yapıyorsunuz?

Kreatif işler dışında, günlük hayatımı bol bol yürüyüşlerle ve sosyal etkinliklerle canlı tutmayı seviyorum.

Geleceğe dair ne düşünüyorsunuz?

Her ölümlü gibi bir gün sonla bende tanışacağım. Tamam, tamam işin şakası bir yana senelerdir uğraştığım işlerimi bol bol paylaşabilecek olmak çok keyifli bir fırsat benim için. Bu oluşumda başından sonuna yer almak ve onunla büyümek istiyorum. Ama sanırım bu büyümeye katabileceğim en keyifli katkı, her fırsat farklı yerleri gezerek buralardan edindiğim kültür ve tekniklerle kendimi geliştirmek olur diye düşünüyorum…

En sevdiğiniz renk hangisi?

Siyah. Evet, teknik olarak bakıldığında siyah bir renk değil, kabul ediyorum ama günlük çerçeveden bakıldığında kesinlikle siyah.

Yorumlar (2)

  1. SEO Affiliate24 Ocak 2020 at 12:58 

    Awesome post! Keep up the great work! 🙂

  2. AffiliateLabz16 Şubat 2020 at 04:43 

    Great content! Super high-quality! Keep it up! 🙂

Bir cevap yazın